פרגולות ביו-אקלימיות (BIOCLIMATIC) ופרגולות נאספות: יכולת הסתגלות מגוונת לסביבות שונות

פרגולות מהוות פתרון אלגנטי ליצירת חללי חוץ נעימים ופונקציונליים, ובכך מאפשרות לכם ליהנות מהגינה או המרפסת שלכם בכל תנאי מזג אוויר. שתי אפשרויות שכיחות עבור פרגולות אלה הן פרגולות הכוללות להבים מתכווננים, הידועים גם בשם פרגולות ביו-אקלימיות (BIOCLIMATIC), ופרגולות נאספות, המצוידות ב-PVC תלת שכבתי נאסף. לשניהם תכונות ויתרונות ייחודיים, הן מותאמות לפתרונות שונים ועונות לצרכים ספציפיים.

במאמר זה נסקור את ההבדלים בין שני הפתרונות באמצעות כמה דוגמאות שימוש מעשיות כדי לעזור לקוראים לבחור את הבחירה המתאימה ביותר לצרכיהם.

פרגולות ביו-אקלימיות – BIOCLIMATIC: אלגנטיות ופונקציונליות

פרגולות עם להבים, המכונות גם פרגולות ביו-אקלימיות, מתאפיינות במבנה הכולל להבים מתכווננים. להבים כאלה ניתנים להתאמה ידנית או על ידי מערכות ממונעות ובכך לאפשר שליטה בכמות אור השמש ובפתח האוורור. תכונות מגוונות אלו מאפשרות ליצור חלל נוח בכל עונות השנה, המספק הגנה מפני שמש וגשם כאחד. ה- BIOCLIMATIC FUTURA למשל, תספק את כל הנ״ל בתוך מבנה עוצמתי ללא שיפוע.

פרגולות ביו-אקלימית אידיאליות למשל ב:

  • מרפסות וגינות: נווה מדבר בגינה או במרפסת, המגן על פינת האוכל או על הסלון החיצוני ממפגעי מזג האוויר. מספק סביבה חיצונית נעימה ומוגנת הניתנת לשליטה והתאמה לכל עונות השנה. שליטה בכמות האור וההצללה, ואפשרות לוויסות האוויר.
  • חללים חיצוניים במסעדות ובברים: מתחמים מסחריים יכולים להרחיב את פעילותם בחוץ מבלי לדאוג לתנאי מזג האוויר. הודות ללהבים המתכווננים שלהם, הם יכולים ליצור סביבה נעימה ללקוחות כל השנה.
  • בריכות שחייה וחדרי כושר בבתים פרטיים או בשטחים ציבוריים: באמצעות כיסוי השטח, פרגולות ביו-אקלימיות מאפשרות להתאים את ההצללה במידה הרצויה ולהגן מפני אור שמש.
  • מבנים מסחריים: משרדים, בתי מלון ומרכזי כנסים יכולים ליצור חללים חיצוניים לפגישות ואירועים ובכך לספק לאורחים נוחות וגמישות.

פרגולה נאספת:  גמישות וסגנון

פרגולה נאספת כוללת גג PVC נאסף, תלת שכבתי מבודד, לפתיחה או סגירה לפי הצורך, המאפשר לראות את השמיים. עיצוב זה מציע גמישות מרבית: למעשה, ניתן ליהנות הן מהיתרונות של סביבה באוויר הפתוח והן מסביבה סגורה ומקורה. פרגולות נאספות כמו ה-STAR או ה- Lumia, מאפשרות להרוויח את החלל אותו הן מקרות פעמיים, סגור ומקורה בחורף או פתוח ומאוורר בקיץ.

בחרו פרגולה נאספת עבור:

  • אזור רגיעה במרפסת או הגינה: לרגעי ההרפיה שלכם, פתרון זה מאפשר לכם ליהנות מהבריזה של הקיץ או ליצור מרחב מוגן לקרוא או להירגע. מקום לארח בכל עונות השנה. חלל מקורה שיכול להיפתח לחלוטין בלחיצת כפתור.
  • אירועים חברתיים: למסיבות, חתונות או ארוחות ערב באוויר הפתוח, פרגולה נאספת מאפשרת להסתגל במהירות לשינויי אקלים פתאומיים וליצור את האווירה הרצויה.
  • סביבות מסחריות: מסעדות, חנויות וקניונים יכולים להשתמש בפרגולות אלה כדי ליצור אזורים חיצוניים לקבל את פני המבקרי, וכך להרוויח יותר מהאזורים החיצוניים במהלך השנה.
  • מרפסות של בתי מלון ונופש: מתקני האירוח יכולים להציע לאורחיהם מגוון חוויות, החל מסעודה רומנטית בחוץ ועד לרגעי מנוחה מחוץ לשמש.

ללא קשר לבחירה, פרגולות ביו-אקלימיות ופרגולות נאספות הן פתרונות מושלמים ליצירת חללי חוץ נעימים, אטרקטיביים ומוגנים, כך שתוכלו לחוות את היופי של החוץ בכל זמן.